Do wakacji pozostało:

(start: 29.06.2013)

Stawiamy na bezpieczeństwo!

Certyfikat Strona Przyjazna Dzieciom CERTYFIKAT bezpiecznego Internetu ArcaVir

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Artykuły

"Bóg przemawia przez ludzi" to niezwykła historia dziesięcioletniego chłopca, który przez chorobę poznaje najgłębszy sens życia. Któregoś dnia w życiu Oskara pojawia się Pani Róża, która pomaga mu odnaleźć w cierpieniu Boga, a nawet szczęście.

Na refleksyjną, metaforyczną opowieść o życiu i śmierci, opartą na motywach powieści Érica-Emmanuela Schmitta "Oskar i Pani Róża" zaprasza dziecięca grupa teatralna z naszej szkoły..

Spektakl wystawiony zostanie na deskach Kwidzyńskiego Kinoteatru w "Wielką Środę" - 16.04.2014 r. o godzinie 16.00 oraz o godzienie 18.00. Bilety na przedstawienia można było otrzymać w szkole, jak też w kwidzyńskich parafiach. Wszystkie wejściówki zostały rozprowadzone. Organizatorzy bardzo proszą o wykorzystanie otrzymanych miejscówek, a w razie niemożności uczestnictwa proszą o odstąpienie swoich biletów innm osobom lub zwrócenie ich do sekretariatu szkoły albo kasy teatru. Jest jeszcze wielu chętnych, dla których zabrakło miejsc.

Warto, żeby z tego spotkania z Bogiem, który przemówi przez usta małych bohaterów skorzystało jak najwięcej zainteresowanych. Zachęcamy do wspomnienia Męki Pańskiej oraz refleksji związanych z Triduum Paschalnym.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kwidzynie prowadzi zapisy dzieci na obiady w okresie wakacji. Zainteresowani rodzice i opiekunowie proszeni są o osobisty kontakt z pracownikami socjalnymi w MOPS Kwidzyn – Grudziądzka 6, telefon 55 646 16 26. Zgłoszenia przyjmowane będą do końca maja.

Do otrzymania pomocy uprawnione są rodziny, których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego na osobę w rodzinie tj. 684,00 zł. netto.

29 marca 2014 roku odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego "Jestem Lingwistą", którego organizatorem był Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 8 w Gdańsku. Jeden z naszych uczniów, Marcel Wojnarowicz z klasy 6d, zakwalifikował się do ścisłej dziesiątki i zdobył wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Monika Muchowska
Maja Cichosz

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kwidzynie informuj e, że w dniach 22 - 24 kwietnia 20I4r, obchodzony będzie Europejski Tydzień Szczepień 2014" Głównym celem przedsięwzięcia w 2014 roku jest podnoszenie świadomości potrzeby i prawa każdego dziecka do ochrony przed chorobami, którym można zapobiegać drogą szczepień ochronnych, Hasło przewodnie akcji informacyjnej brzmi ,,Zaszczep w sobie chęć Szczepienia".

W ramach obchodów w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego - Państwowym Zakładzie Higieny w Warszawie w dniu 15 kwietnia odbędzie się konferencja poświęcona przedmiotowemu zagadnieniu.

Więcej informacji na temat obchodów na stronach: www.gis.gov.pl, www.mz. gov.pl, www.pzh. gov.pl

W dniu 20 marca 2014 r. w naszej szkole (jak już to ma miejsce od wielu lat) szeroka rzesza uczniów (w tym roku aż 104 osoby z klas III-VI) wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR i KANGUREK '2014.
Na ten konkurs czekano z niecierpliwością, dlatego wcześniej nauczycielki matematyki przygotowały tablice dla zainteresowanych dzieci pt. „Ciekawostki matematyczne”, „Trójkąt Pascala” czy też „10 wizyt w Królestwie Sprytu”. Bezpośrednio zainteresowani otrzymali garść informacji na temat konkursu i jego przebiegu, a także zadania z cyklu „Jakie liczby zamalowano?”
W tym miejscu warto pochwalić naszych zdolnych i pracowitych szóstoklasistów, z których pięcioro zakwalifikowało się do etapu rejonowego Kuratoryjnego Konkursu „Matematyka”, a Michał Świetlicki z klasy VIA pracujący z pod kierunkiem pani Mirosławy Herkt oraz Bartosz Jędrzejewski z klasy VIC pracujący pod kierunkiem pani Iwony Leśkiewicz przeszli do etapu wojewódzkiego i zostali jego finalistami osiągając bardzo wysokie lokaty.
Obaj wymienieni chłopcy wraz z koleżanką Natalią Deyna z klasy VID, z którą pracuje pani Maria Czerwińska reprezentowali naszą szkołę w II edycji konkursu „Odkrywamy talenty” i zajęli I, II i VI miejsce, kolejno: Natalia Deyna, Bartek Jędrzejewski i Michał Świetlicki.
Warto w tym miejscu złożyć wielkie gratulacje zarówno uczniom, jak i ich nauczycielkom.