Kalendarz wydarzeń

loader

Do wakacji pozostało:

(start: 29.06.2013)

Stawiamy na bezpieczeństwo!

Certyfikat Strona Przyjazna Dzieciom CERTYFIKAT bezpiecznego Internetu ArcaVir

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Artykuły

29 marca 2014 roku odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego "Jestem Lingwistą", którego organizatorem był Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 8 w Gdańsku. Jeden z naszych uczniów, Marcel Wojnarowicz z klasy 6d, zakwalifikował się do ścisłej dziesiątki i zdobył wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Monika Muchowska
Maja Cichosz

W dniu 20 marca 2014 r. w naszej szkole (jak już to ma miejsce od wielu lat) szeroka rzesza uczniów (w tym roku aż 104 osoby z klas III-VI) wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR i KANGUREK '2014.
Na ten konkurs czekano z niecierpliwością, dlatego wcześniej nauczycielki matematyki przygotowały tablice dla zainteresowanych dzieci pt. „Ciekawostki matematyczne”, „Trójkąt Pascala” czy też „10 wizyt w Królestwie Sprytu”. Bezpośrednio zainteresowani otrzymali garść informacji na temat konkursu i jego przebiegu, a także zadania z cyklu „Jakie liczby zamalowano?”
W tym miejscu warto pochwalić naszych zdolnych i pracowitych szóstoklasistów, z których pięcioro zakwalifikowało się do etapu rejonowego Kuratoryjnego Konkursu „Matematyka”, a Michał Świetlicki z klasy VIA pracujący z pod kierunkiem pani Mirosławy Herkt oraz Bartosz Jędrzejewski z klasy VIC pracujący pod kierunkiem pani Iwony Leśkiewicz przeszli do etapu wojewódzkiego i zostali jego finalistami osiągając bardzo wysokie lokaty.
Obaj wymienieni chłopcy wraz z koleżanką Natalią Deyna z klasy VID, z którą pracuje pani Maria Czerwińska reprezentowali naszą szkołę w II edycji konkursu „Odkrywamy talenty” i zajęli I, II i VI miejsce, kolejno: Natalia Deyna, Bartek Jędrzejewski i Michał Świetlicki.
Warto w tym miejscu złożyć wielkie gratulacje zarówno uczniom, jak i ich nauczycielkom.

W dniu 12 marca 2014 r. uczniowie SP6 mieli możliwość uczestniczenia w spektaklu Teatru Historycznego Chorągwi Komturstwa Gniewskiego, który to kolejny już raz odwiedził naszą szkołę.
Tym razem zaprezentowano kulturę epoki starożytnej Grecji i Rzymu.
Ochotnicy z publiczności mieli okazję przymierzyć stroje Greków i Rzymian. Duże zainteresowanie wzbudziły uzbrojenia greckie oraz legionistów rzymskich.
Po twarzach widzów wnioskować można, że zaprezentowana przez aktorów epoka starożytna rozbudziła zainteresowanie tematyką historyczną.
Tak trzymać!

W dniach 12 i 13 marca 2014 r., na zaproszenie pań uczących przyrody, do naszej szkoły (nie pierwszy raz) przybyły żywe, egzotyczne zwierzęta. Uczniowie Szóstki mieli niepowtarzalną okazję do bliższego zapoznania się z wybranymi gatunkami zwierząt, występujących w tropikalnych częściach świata.
Wystawa była przygotowana przez pana Jarosława Rejmera, który (na przemian ze swoją współpracownicą) interesująco opowiadał o trybie życia i środowisku występowania prezentowanych okazów. Uczniowie zadawali prowadzącym pytania. Wielu wykazało się zdobytą wcześniej wiedzą na temat niektórych bezkręgowców i kręgowców.
Na koniec tych nietuzinkowych zajęć odbywał się quiz, w którym uczniowie odpowiadali na zadawane pytania.
Najbardziej aktywni w nagrodę otrzymali „patyczaki” - zwierzątka łatwe w domowej hodowli.
Takie lekcje przyrody są przez uczniów mile widziane. Z pewnością pozostaną w ich pamięci na długo.

Uczeń naszej szkoły, Marek Jabłoński z klasy 6e, zdobył I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim podczas V Przeglądu Piosenki i Poezji Angielskiej "My favourite things". Konkurs ten odbył się 28 marca 2014 roku, a jego organizatorem była Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa w Gdyni.

Galerię z występów oraz listę nagrodzonych można obejrzeć na >>stronie organizatora<< i w szkolnej galerii.

Zapraszamy także do obejrzenia filmowej relacji z konkursu >>tutaj<<.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Monika Muchowska

Copyright © 2010-2012 www.sp6.kwidzyn.pl
All Rights Reserved
y